Implantologia stomatologiczna
Implantologia to dynamicznie rozwijająca się dziedzina stomatologii, która pozwala na uzupełnianie wszelkich ubytków w uzębieniu, od pojedynczych zębów, po skomplikowane przypadki. Odbudowa uzębienia odbywa się za pomocą implantów, stanowiących niewielkie tytanowe śrubki, które zastępują korzenie zębowe. Po wkręceniu implantu i odczekaniu okresu niezbędnego do wygojenia, w implanty są następnie wkładane specjalne łączniki, i dopiero na nich są umieszczane korony, czyli część zęba, która jest widoczna w jamie ustnej.
Wszczepiamy implanty renowanej marki Osstem wykonane z wysokiej jakości tytanu. Materiał ten, ze względu na swoją biokompatybilność, nie jest rozpoznawany jako ciało obce, a co więcej, nie ma szkodliwego wpływu i jest dość dobrze tolerowany przez ludzki organizm. Implanty z tytanu są na tyle wytrzymałe, że są w stanie znieść obciążenie, któremu podlegają ludzkie korzenie zębowe.
Czy zabieg wszczepienia implantów jest bolesny?
Zabieg wszczepienia implantów zębowych jest całkowicie bezbolesny, ponieważ jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym. Dolegliwości, które mają miejsce po zabiegu (obrzęk, ból) mogą być natomiast eliminowane przy pomocy środków przeciwbólowych. W pierwszych dniach po zabiegu wszczepienia implantów zaleca się powstrzymanie się od palenia tytoniu, picia alkoholu oraz unikanie wysiłku fizycznego, zwłaszcza intensywnego uprawiania sportu (przez miesiąc od wykonania zabiegu). W tym czasie nie należy również korzystać z sauny i solarium.
Przeciwwskazania do zastosowania implantów
Przeciwwskazaniami do wszczepienia implantów są: zespoły zmniejszonej odporności, nowotwory w czasie chemioterapii, zaburzenia psychiczne, zaburzenia krzepnięcia krwi, leczenie sterydami. Ponadto istnieją także przeciwwskazania miejscowe, które ocenia specjalista implantolog. Implanty zębowe nie powinny być wszczepianie nałogowym palaczom oraz osobom z chorobą alkoholową. Nie istnieje górna granica wieku dyskwalifikująca do zabiegu, o ile nie występują wyżej wymienione problemy zdrowotne.
Główne korzyści płynące z zabiegu wszczepienia implantów zębowych:
-
jest to trwałe, estetyczne oraz mocowane na stałe uzębienie, które zapewnia wysoki poziom komfortu dla pacjenta, bez obawy, iż ktoś rozpozna uzupełnienia odbudowane na implantach
-
możliwość uzupełnienia brakujących pojedynczych zębów lub całego uzębienia
-
niezawodna ochrona przed zanikiem kości w miejscu braku zębowego
-
odtworzenie naturalnych funkcji żucia
-
możliwość spożywania zróżnicowanych pokarmów bez ograniczeń
-
brak utrudnienia w prawidłowej higienie jamy ustnej